Ginekolog Wojcieszów

Lombard Poznań kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Ginekolog Wojcieszów

Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Na czym liczy zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to stosunkowo często diagnozowana u osób choroba, której głównymi symptomami mogą stanowić wyjątkowa miesiączka, przyspieszone małe i toż pomimo zachowywania się diety, czy nagle pojawiający się na osobie czy na plecach trądzik. W przypadku zaobserwowania obok siebie odpowiednich objawów, koniecznie powinien się udać na wizytę do specjalistę ginekologa czyli do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z czasem może bronić się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Niemcza

Które są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje tylko sama przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Są nią zaburzenia hormonalne, które mają ujemny wpływ na rodzaj funkcjonowania jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która doprowadza do PCOS, liczy na tym, że u kobiet jest za wielki stopień hormonu LH oraz w produkcie są zachwiane proporcje pomiędzy produkowanymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych zmierza do ostatniego, że u pani w jajnikach zakłada się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, ale nie dociera do owulacji. W skutku nie dochodzi same do wzrostu liczbie progesteronu we krwi natomiast nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a za duża sumę pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów oraz w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników wzięła się stąd, że powstające pęcherzyki Graafa są i łatwo obumierają, nie pracując przy tym jajeczek. W skutku wymieniają się w cysty, czy w torbielki. Dlatego też dostała się inna nazwa PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Niemcza

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U osób, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, popularne są inne rodzaje objawów, niekoniecznie a wszystkie muszą istnieć jednocześnie. Czasami bywa a oczywiście, że żyje tylko stronę spośród nich. Szczególną uwagę powinno się dać na:

Wydłużony okres bycia zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Również może dochodzić zarówno do powiązanymi spośród ostatnim normalniejszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe albo ich kompletny brak – w poszczególnych przypadkach miesiączka może stać nawet zaledwie co 3-4 miesiące. Często także godzi się z obfitszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe problemy z wejściem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna chęć do mała.
Problemy ze skórą, które są związane z nadprodukcją androgenów. W zysku dociera do powstania trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Niemcza

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że kobiety stoją się bardziej narażone na rozwinięcie się obok nich raka endometrium.

Na czym liczy leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników wciąż stanowi bardzo delikatne i czasochłonne. Kiedyś leczenie liczyło na uniknięciu części jajnika lub jajników, w obiekcie ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia przylegania do owulacji. Teraz a już takich form się nie stosuje.

Jak dowodzi nasz rozmówca, lekarz ginekolog z osobnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS liczy na zwalczaniu objawów choroby. Na starcie niezbędne jest zmniejszenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa także zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także pobudza system do ich pracy. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na zapewne była skuteczna niezbędne jest jednak także zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty uważają na końca przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W współczesnym kierunku przepisuje się tabletki antykoncepcyjne, których łączenie skutkuje usypianiem na nieokreślony czas jajników w systemie natomiast w zysku obniżenie stężenia androgenów i stylu hormonów LH. Ginekolog Niemcza

Dokładny plan działania PCOS jest tworzony po ukończeniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, który w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do normalnego stanu, prowadzony jest przez system podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze dostarcza do przysadki mózgowej sygnał o konieczności produkcji hormonów LH i FSH, w końcu czego w jajnikach dociera do wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wadzie w dziełu tego układu powoduje powstanie takich problemów, jak właśnie zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Niemcza

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments