Jak dbać o swoje finanse?

Lombard Poznań kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Jak dbać o swoje finanse?

Jak dbać o swoje finanse?

W tym artykule skupimy się głównie na kontrolowaniu domowych wydatków oraz ewentualnym inwestowaniu nadwyżek. Firmy, czy korporacje ustalają swoje play finansowe na cały rok. W budżecie planują przychody, wydatki i zyski. Na koniec, brane są pod uwagę nadwyżki finansowe – czyli co zrobić z zyskiem? Każdy się zgodzi, że gospodarstwo domowe to taka mała firma – w której planowane są wydatki, wpływy domowników. Niestety, żadko kiedy brane są pod uwagę takie działania, jak inwestowanie swoich pieniędzy.

Jak dbać o swoje finanse?

Jedną z zasad jaką można się kierować podczas gospodarowania domowym budżetem to: mądrze oszczędzaj i inwestuj swoje pieniędzy. Chodzi o to, aby Twoje ciężko zapracowane pieniądze pracowały także i dla Ciebie. Jeśli widzisz, że masz jakieś oszczędności, to warto jest te pieniądze zainwestować. Ale jak to zrobić i w co zainwestować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest to uzależnione od stylu życia, zarobków, doświadczenia, no i oczywiście Twoich potrzeb. Perspektywy inwestowania środków są praktycznie nieograniczone, z każdym dniem, miesiącem pojawiają się nowe możliwości. Mają one różne stopy zwrotu jak i różne ryzyka.

Kolejne pytanie brzmi, czy bardziej opłaca się inwestować w nieruchomości, waluty obce, sztabki, czy monety? Tutaj wszystko zależy od wysokości Twoje kapitału oraz oczekiwań i co chcesz tym osiągnąć. Kupując nieruchomość, która w dodatku będzie na siebie zarabiać, położoną w atrakcyjnym punkcie, może zapewnić powiększanie zainwestowanego kapitału.

Jeżeli chodzi o waluty to dolar, euro, funt brytyjski czy frank szwajcarski to typowe “kryzysowe oszczędności” zamożniejszych spośród naszych obywateli. Przed zakupem wybranej z walut warto sprawdzić najlepsze oferty na rynku, np. kantory Poznań.

Inwestowanie w nieruchomości – dom, czy mieszkanie?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na inwestycje w nieruchomości, to kolejne pytanie może brzmieć: Mieszkanie, czy dom?

Tutaj również nie ma jedynej i właściwej odpowiedzi. Jedną z opcji jest zakup mieszkania i wynajęcie go, w celu zarabiania na siebie. Potem takie mieszkanie można przekazać przyszłym dzieciom lub wnukom, jeżeli mieszkanie będzie znajdowało się w dużych aglomeracjach.

Jeżeli chodzi o dom jednorodzinny lub bliźniak, to oczywiście pragnienie osób mieszkających w mieście. Pragną oni mieć kawałek zieleni wokół domu, ciszę i spokój. W przypadku wyboru tej opcji – trzeba pamiętać, że będzie konieczność wykonywania konserwacji urządzeń i regularnych przeglądów, okresowo wyższe koszty utrzymania (np. zimą), itp. Naprawa dachu, czy ewentualne zalania będą po naszej stronie. Oczywiście są firmy, które się tym zajmują – lokalizacja wycieków z różnych możliwych miejsc, osuszanie po zalaniach. Ale większość wydatków będzie po naszej stronie. W mieszkaniu często jest to po stronie zarządcy budynku.

Do tego dochodzą koszty zakupów oraz sprawy związane z załatwieniem formalności. Jak wszystko, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety i ostateczne rozstrzygnięcie zależy od Twojej indywidualnej sytuacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments