Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Lombard Poznań kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję tylko paru godzin dziennie. Warunki sprzedają się być prawie idealne. Że coraz częściej prezentuje się, że są to oszuści zarabiający na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na poprawną i dużo płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja zwracająca się sprzedawaniem materiałów z drugiej dłoni i zapewnianiem pożyczek pod zastaw. Usługi te uprawiane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma prezentuje się innowacyjnością i kształtuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, jaki pokazuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym przestrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie to uważa polegać na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy zatem wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o dobrzy związek z mężczyzną, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety objawia się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i myśli, że będziemy robić w korporacji o właściwej jakości. Gwarantują nam uwaga również możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób decyduje doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Własny Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada ta instytucja, i całe, czego się dowiadujemy to więc, że do polskich zadań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi zatem szczególna możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie podaje też swojego imienia, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję materiałów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przejawia się jednak, że klienci nie tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po swej stronie. W związku z ostatnim, że wydajemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej strony umowy. W sukcesie, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, pewnie ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję własnych działań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, bowiem w sukcesie, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, toż on weźmie konsekwencje ich działań. A toż dzisiaj my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, bowiem wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nie nie docierają do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba być niezwykle wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje obecne główny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba brać na obecne oferty, w których nie zostały podane szczegóły natomiast te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego modelu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, którzy będę potrzebowaliby wziąć z usług oszusta. Im regularnie będziemy informować na policję tego modelu ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments